Ariston çamaşır makinesi F05 hata kodu gösteriyor ise cihazınızda sıkma yapmıyor gibi şikayetleriniz var anlamına gelir. Bu hata kodunun çözümünü sizlerle paylaşıma sunacağız. Öncelikle cihazınızda F05 hata kodu var ama bunu hangi sebeple yapıyor bunu bilmemiz lazım örneğin sıkma yapmıyor ise kömürlerinden tahliye pompa motorundan vs. sebeplerden yapar. Cihazınız su boşaltamadığı zamanlarda da aynı hatayı gösterir. Yani F05 hata kodu bir kaç sebepten dolayı ekranımıza yansır.

 Peki bu hatayı almamın en büyük sebepleri nelerdir derseniz. Bulunduğunuz şehrin sularının çok kireçli olması gibi bir örnek verebiliriz. Yada ariston çamaşır makinenizin anayıkama motor kömürleri bitmiş de diyebiliriz. En sağlıklı şekilde bu hatayı çözüme kavuşturmak istiyorsanız mutlaka bir beyaz eşya teknisyenine danışmalısınız. Bu arıza tahliye pompa motorunuzun sargılarına su kaçma sonucu görebilirsiniz. Bulunduğunuz şehrin suları kireçli ise mutlaka manyetik kireç kırıcı makine temizleyici gibi ürünler kullanınız. Hem giyisileriniz daha yumusak ve daha temiz çıkar.

 Birçok ülkede arıza meydana gelmeden önlem alınır. Kullandığınız ev aletlerinin yıllık bakımlarını mutlaka yaptırmalısınız. Erken tespit her zaman sizi büyük masraflardan kurtaracaktır.

 Size en yakın antalya arisyon servisi' ne ulaşmak için;

Antalya Ariston Servisi

444 2 492

Muratpaşa Ariston Servisi

0(242) 259 2001

Kepez Ariston Servisi

0(242) 259 2005

Konyaaltı Ariston Servisi

0(242) 259 2007

Aksu – Kundu Ariston Servisi

0(242) 259 2009

Bir Cevap Yazın

bakırköy web tasarım kemer arçelik servisi kemer bosch servisi antalya arçelik servisi antalya bosch servisi antalya vestel servisi